PAYLAŞ

Tatile çıkmadan önce sürüş teknikleri ve performansı ile ilgili bilgiler aktarmak için size aşağıdaki haberi hazırladık.

SPORTİF SÜRÜŞ, LASTİKLERİNİZİ NORMAL SÜRÜŞE GÖRE 6 KAT DAHA FAZLA YIPRATIR.

Sportif sürüş, normal sürüşe göre ve özellikle tek yöne hızlanmalarda, lastik yanağı üzerinde lastiğe çok daha fazla rol verir. Aynı zamanda, kazaların %60’ı şehir içinde düşük hızda olur. Eğer sürüş stiliniz daha enerjik ise, sizin güvenliğinizi tehlikeye sokmadan daha uzun ömürlü performansı olan bir lastiğe gereksiniminiz bulunmaktadır.

Michelin

KAZALARIN %60’I ŞEHİR İÇİNDE DÜŞÜK HIZLARDA OLMAKTADIR.

50 km/saat hızda bile acil bir durumda, hava nasıl olursa olsun, yol yüzeyinin kaygan olması veya başka bir durumda, sağlıklı fren yapabilmek çok önemlidir. Şehir koşullarında sürüş, kendi güvenliğiniz ve aynı zamanda diğer araçlar, yayalar, bisikletçiler gibi diğerleri için de sizi dikkatli olmaya zorlar.

YAZ MEVSİMİNDE 50 KM/SAATTE, KIŞ LASTİKLERİ 1,5 MT FAZLA FREN MESAFESİNE NEDEN OLUR.

Güvenlik açısından, tüm yaz boyunca kış lastiklerinin takılı olması bir hata olacaktır. Kış lastikleri yaz koşulları için uygun değildir. Yaz mevsiminde de, hava koşullarını öngöremediğiniz olur. Havanın kuru veya yağışlı olduğu günler, yol yüzeyinde etkilidir ve yüzeyin daha az veya çok kaygan olmasına neden olur. Yaz koşulları ne olursa olsun, lastiğinizin en mükemmel performansı sağlaması gerekir.

Gelişen teknoloji sayesinde, birçok performans faktörünün tek lastikte bir araya geldiği lastikler başarıyla üretilebilmektedir. Kauçuk  kompleksi entegre edilen yeni nesil lastiklerle kuru yolda, ıslak yolda ve hatta ıslak zeminde viraj almada her koşulda yol tutuşunu garanti ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here