Seyahatlerde, iş gezilerinde ya da özel günlerde sıklıkla tercih edilmeye başlanan araç kiralama birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Alanda hizmet veren araç kiralama firmaları, son model araçlar ve çok sayıda seçenekle hayatı kolaylaştırıyor.

Sağladığı zaman tasarrufunun yanı sıra farklı etkinliklere uygun marka, model ve konseptlere uygun seçenekler, grupla seyahat etme imkanı araç kiralamanın sunduğu fırsatlar arasında. Araç kiralamak için 7 nedeni sizler için bir araya getirdik.

Araç Kiralamak İçin 7 Sebep

1. Zaman Tasarrufu Sağlar

İnsanların daha sık seyahat etmesiyle birlikte gidilen yerde kiralanan araç zaman tasarrufu ile cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde birçok kişi kendine ait arabası olsa bile gideceği yerde araç kiralamayı tercih ediyor. Aracınızı her yere götüremeyenler için özellikle yurtdışı araç kiralama sık başvurulan bir yol.

Kayseri Havalimani araç kiralama
Kayseri Havalimanından Kapadokya’ya yolculuk

2. Uçaktan İn Arabaya Bin

Özellikle uzun mesafelerde hayat kurtarıcı olan uçak yolculukları, havalimanında araç kiralamak artık çok kolay. Artık herkes, ister iş ister tatil için gidilen noktada uçaktan iner inmez kiralık araca binerek özgürlüğüne kavuşuyor. Özellikle kalabalık aileler ve arkadaş grupları için çok uygun. Kapadokya’yı araçla gezmek en güzeli örneğin.

3. Özel Günlerde Özel Araç

Sadece seyahat ya da yolculuklarda araba kiralanır anlayışı değişti. Özel gün, toplantı, doğum günü, mezuniyet balosu, balayı gibi dönemlerde alışılmışın dışına çıkmak için farklı modellerde araba kiralamak giderek popülerleşiyor. Etkinliğin ruhuna ve konseptine göre araba kiralamak mümkün. Üstü açık araçlar bu konuda pek bir popüler.

4. Kendi Aracın Yıpranmasın

Kendi arabanızla uzun yolculuk yapmak hem sizi hem de aracınızı yoruyor. Üstüne bir de fazladan yapılan kilometreler ve harcanan yakıtı da düşündüğünüzde masraf artıyor. Gidilecek yere göre uygun motor hacmi ve kapasitedeki aracı tercih etmek tasarruf sağlıyor. Özellikle yol şartlarının kötü olduğu yerlerde araç kiralamak daha mantıklı olabilir.

Havalimanı araç kirala
Kapadokya

5. Kişi Sayısına Göre Araç 

Ailenin tamamıyla yapılan seyahatler ya da iş amaçlı grup etkinliklerinde kişi sayısı artıkça konfor düşüyor. Bu durumun önüne geçebilmek için tek seferde 7,10 hatta 15 kişilik araç kiralamak rahat, keyifli bir seçenek. Hem de bir seferde toplu bir şekilde hareket için de ideal. Üstelik toplam masraflar düşünüldüğünde daha da ekonomik.

6. Etkileyici Olmak İçin

Farklı ve etkileyici bir izlenim için, alışılmışın dışına çıkarak araç kiralamak iyi bir fikir olabilir. Gelen misafiri havalimanından son model bir araçla almak ya da görüşmeye yeni kiralanan farklı model bir araçla gitmek oldukça etkileyici. Bizim toplumda pek yaygın olmasa da bu Avrupa’da sık yapılan bir davranış.

Kayseri Havalimani Kapadokya
Kapadokya

7. Farklı Aktivitelere Uygun

Araç kiralama şirketleri farklı marka, model ve kapasitelerde çok sayıda araca sahip. Kamp yapmak, balık tutmak, doğayla iç içe olmak için bir yerlere kaçmayı düşünenler bu aktiviteye uygun bir araç kiralanarak aktiviteyi dört dörtlük bir hale getirebilir.

Kişilere rahat seyahat etme imkanı sağlayan araç kiralama, özel günler, iş, tatil gibi akla gelebilecek her durumda kullanılıyor. Tavsiyemiz https://www.otorento.com.tr/. Yolculuğu verimli ve keyifli bir hale dönüştüren araç kiralama ile hayatı kolaylaştırmak mümkün.

4 YORUMLAR

  1. Kimi ülkelerde (İsviçre, İsveç, Fransa gibi) ulaşım ücretlerinin yüksek olması nedeniyle 2-3 kişi seyahat ederken araç kiralamak hem ekonomik hem de konforlu bir seçenek sanırım.

  2. Uçakla tatile gittiğin yere aracını götüremezsin bu durumda araç kiralamak daha mantıklı hale geliyor + uzun dönemli kiralamarda ise arabanın sigortası,vergisi,muayenesi ve yıpranma payının olmayacak olmasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here