Türkiye’de turizm denildiğinde ilk akla gelen birkaç yerden biri olan Bodrum, yılın her dönemi bambaşka güzellikler sunuyor ziyaretçilerine. Büyük şehirlerin stresinden uzaklaşıp yaz-kış Bodrum’da yaşayan varlıklı, entelektüel kesimin etkisiyle ilçede kültür-sanat etkinlikleri, konser ve farklı organizasyonlar yıl boyu devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanından direkt ya da aktarmalı uçuşlarla birkaç saatte ulaşılabilen Milas-Bodrum Havalimanı, ilçeyi ziyaret etmek isteyenler için büyük kolaylık. Bodrum uçak bileti alarak trafik derdi olmadan bu tatil cennetinin keyfini çıkarmak mümkün.

bodrum-kalesi
Bodrum Kalesi

Kışın Bodrum’a Gitmek İçin 5 Neden

1. Düşük fiyatlar

Çok eskiye dayanan bir turizm kültürü olan ilçede kış mevsiminde fiyatlar, yaz dönemine göre oldukça düşüyor. Yılın 12 ayı hizmet veren lüks oteller, tatil köyleri, butik otellerin tadını çıkarmak daha düşük bütçelerle mümkün. Bodrum uçak bileti fiyatları da yüksek sezon olmadığı için çok daha uygun oluyor.

2. Sakin sokaklar

Bodrum sokakları kış aylarında hiç alışık olmadığınız kadar sakinleşiyor. Havanın çok soğuk olmaması ve kendini gösteren kış güneşiyle birlikte sakin sokaklarda yürümek, ilçenin atmosferini hissetmek, stres ve koşturmadan uzaklaşmak oldukça keyifli.

bodrum-muzesi
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

3. Müze deneyimi

St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen St. Peter Kalesi’nde (Bodrum Kalesi) bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünyanın bu alandaki en kapsamlı koleksiyonlarından birine sahip. Yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle müzede rahat hareket etmek çok mümkün değil. Bu yüzden dünyanın bilinen en eski batığının da yer aldığı müzede her eseri rahat rahat izlemek için kış ayları büyük bir fırsat.

4. Her an müsait mekanlar

Yüksek sezonda yer bulmanın zorlaştığı, rezervasyon yaptırmadan adım bile atılamayan birçok mekan kış aylarında neredeyse günün her saati müsait oluyor. Hem ilçenin hem de mekanların tadını çıkarmak, bir şeyler içmek ya da yemek yemeye yer bulma stresi yaşamamak kışın mümkün.

bodrum-sokaklari
Bodrum Sokakları

5. Bodrum’un yerlileri sokakta

İlçede yaşayan yerliler kış aylarında sokaklarda daha sık görülebiliyor. Birçoğu Yunan adalarından göç eden eski Bodrumlular, yaşadıkları yerin tadını kışın çıkaranlardan. Onların öykülerini dinlemek, eskilere dair bir şeyler duymak için az turistin olduğu bu kış mevsimi doğru zaman.

Yılın her dönemi seferlerin devam ettiği Bodrum uçak bileti uzaklığında yalnızca. Ucuz Bodrum uçak bileti seçeneklerine göz atarak seyahat planını çok uzağa atmadan bu güzel tatil merkezini yüksek sezon dışında da ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here