Megakent İstanbul, Avrupa’nın 3. en büyük kenti. Kültür ve tarih kokan, Doğu ile Batı kültürünün harmanlandığı bu şehir İstanbul, 13 milyon şehir merkezi nüfusuyla finans ve ekonominin dünyada sayılı merkezlerinden birisi. İstanbul, çağlar boyunca farklı isimler aldı; çoğu da kent tarihinin farklı dönemleriyle ilişkiliydi. Byzantion, Augusta Antonina, Konstantinopolis, Nova Roma, Kostantiniyye, İslambol ve bugünkü İstanbul adı bunlardan bazıları.

İstanbul gezilecek yerler konusunda ziyaretçilerine çok zengin yerler vadediyor. Zengin bir kültürel mirasa sahip şehrin ünlü tarihi yerlerinin bazılarının, UNESCO Dünya Mirası listesinde olması şaşırtıcı değil. Hipodrom, Ayasofya, Aya İrini ve Küçük Ayasofya Camii’ni de içine alan Arkeolojik Park ve Süleymaniye Koruma Alanı, Zeyrek Camii ve çevresini içine alan Zeyrek koruma alanı ve İstanbul Karasurları Koruma Alanı UNESCO Mirası listesinde yer alıyor.

İstanbul Fotoğrafları

Sultan Ahmed Camii
Sultan Ahmed Camii

 

istanbul fotografları

Istanbul Turkey

Sultan_Ahmed_Mosque_Istanbul_Turkey_05-728x546

Istanbul resimleri

istanbulun resimleri

istanbul fotolari

11 YORUMLAR

  1. Dünya’nın neresine gidersem gideyim gozüm yine hep İstanbul’u arıyor. Yaşadığın, büyüdüğün şehir burası olunca şehrin…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here