Yeni Zelanda, huzurun, rahatlığın ülkesidir. Okyanusya’nın farklı kültürleri bir araya getiren, dünyada güneşin ilk doğduğu ülkelerden de birisi. Güneybatı Pasifik Okyanusunda yer alan bu ada ülkesi, Avustralya’nın yaklaşık 2.000 km güney doğusunda yer alıyor. İki büyük North Island ve South Island ile birçok küçük adadan oluşur. Civardaki küçük adalar da dahil toplam yüzölçümü 267.844 km2dir.

Dünyada pek eşine rastlanmayan bir doğaya sahip olan Yeni Zelanda’da yer alan Milford Sound nefesleri kesecek güzellikte. Güney Yarımküre’nin en çok ziyaret edilmek istenen yerleri arasında yer olan bu fiyordlar, gezegendeki en inanılmaz yerlerden biri olarak kabul ediliyor.

Fiordland National Park

Yeni Zelanda’nın en çok tanınan yerlerinden biri olan Milford Sound şelaleleri, kayalıkları ve orman alanlarıyla yılda 500 binden fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

Milford Sound, Yeni Zelanda’nın Güney Adası güneybatısında bulunan, Fiordland Milli Parkı içinde yer almaktadır. Yemyeşil yağmur ormanları ve  tehlikeli uçurumlarla sarılmış bölgede, penguenler, yunuslar, fok balıkları yaşıyor.

Video: Milford Sound, Fjordland, New Zealand from Daniel Haußmann on Vimeo

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here