Yakın ya da uzak farketmez seyahat ederken seyahat uygulamalarını kullanmak hayatınızı kolaylaştırıyor. Kendinizi tamamen yabancı bir dünyada bulmanın hissettirdiği o kötü duygudan akıllı telefonunuzla kurtulabilirsiniz.

Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile seyahat sırasında kendinizi güvende hissedin. Her yıl yüzbinlerce kişinin kullandığı ve faydalandığı uygulamalara göz atın.

Seyahat-Aplikasyonlari

Seyahatte Kullanabileceğiniz Uygulamalar

1. mTrip

Ücretsiz mTrip seyahat kılavuzu uygulaması, önemli coğrafi yerler, müzeler ve anıtlar için bir zenginleştirilmiş gerçeklik işlevine sahip. Uygulama seyahat acentelerinin hazırladığı tanıtıcı içerikler, bilgilendirici destinasyon yazıları ve gezilecek yerler açısından oldukça zengin.

2. Wikitude World Browser

Apple, Android, Windows telefonlar için ücretsiz olan Wikitude World Browser uygulaması, yakınlardaki restoran, otel ve gizli cennetleri görüntülemek için kameralar, hızlandırıcılar ve İnternet erişiminden faydalanıyor. DigitalTrends.com kısa zaman önce Wikitude’u tüm zenginleştirilmiş gerçeklik tarayıcılarının kralı olarak kabul edilen ‘üçüncü göz’ olarak adlandırdı.

Seyahat-Uygulamalari

3. Turna

Türkiye’nin en başarılı online uçak bileti mecrası Turna, şimdilik yalnızca Android kullanıcılarının kullanımına sunduğu uçak bileti uygulaması ile web deneyimini akıllı telefona indirdi. Turna uçak bileti uygulamasını indir seçeneğine tıklayarak ucuz uçak bileti bulma deneyimini siz de yaşayabilirsiniz.

4. eTag

Bagaj beklemek, seyahat edenler için zaman kaybına neden olan etkenlerden biri. Bavulumuzu takip eden uygulama ile kayıp ve çalıntı valiz sorununu çözebilecek durumdayız. FastTrack Company’nin hayata geçirdiği eTag valize koyulabilen bir sistem üzerinden valiz takibi yapıyor.

5. Yelp

Yelp Monocle uygulaması farklı destinasyonlarda en yüksek puan ve memnuniyet alan mekanları sunuyor. Uygulamayı kullanırken bulunduğunuz noktada telefonunuzun kamerasını açtığınızda etrafınızda yorum yapılmış mekanları görebiliyorsunuz. Restoran, kafe ve barlara göre filtre yapıp doğru bir noktaya odaklanabilirsiniz.

Seyahat sırasında kullanabileceğiniz uygulamalar ile kendinizi güvende hissedip güleryüz ve keyifle yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Yörenin en iyi lezzetlerini, hangi fiyata nerede yiyebileceğinizi söyleyen iyi bir uygulama olan olan Unlike City Guide uygulamasını da aklınızda bulundurun.

  2. Buradaki çoğu uygulamayı kullanıyorum. Bazı zamanlarda hayat kurtarıcı oluyorlar. Ayrıca maps.me uygulaması var. Gideceğiniz yerin haritasını yüklüyor. Internet olmadan yerinizi buluyor. Faydalı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here